סדנאות למידה וצמיחה בעזרת סוסים לעסקים וארגונים

סדנאות למידה וצמיחה בעזרת סוסים הינן כלי ייחודי ומשמעותי ביותר לעסקים וארגונים, בהן אני מציעה דרך ייחודית לזיהוי חוזקות ושיפור מיומנויות תקשורת, דרך משימות ואתגרים מיוחדים במגרש המספקים סימולציות מוחשיות.  הצלחה אישית חברתית או בארגון מבוססת על מיומנויות טכניות ומקצועיות, אך ברובה מתבססת על הדרך בה אנשים מתייחסים לעמיתיהם ולמטלות שניתנות להם.  הדרך שבה מנהלים וחברי צוות מתייחסים למטלות במגרש, לעמיתיהם במגרש, לסוסים ולתגובות הסוסים, כל אלה מייצרים מקבילות רחבות טווח למצבים ואירועים בארגון אשר מספקות אפשרויות רבות ללמידה.  משימות אלו מעניקות משוב מידי לגבי התנהגות המשתתפים במצבים מסוימים ויאפשרו אבחון להתנהגויות ונקודות תורפה מחד, ומאידך למידה התנסותית לשיפור מיומנויות תקשורת, אסרטיביות ולמידת דרכים יעילות לשיתוף פעולה למשתתפי הסדנה.

 

במהלך הפעילויות, המשתתפים מבצעים פעילויות עם סוסים על הקרקע (ללא רכיבה בכלל), מפתחים יחסי גומלין עם הסוסים ומקבלים משוב מידי.

 

למה סוסים?

עבודה עם סוסים מאפשרת לנו להתנסות בעקרונות ניהול בדרך חדשה, מספקת הזדמנות ייחודית ללמוד כיצד לתקשר טוב יותר בשלמות ומקוריות, כיצד ניתן לחוש בטחון גם כשנתקלים במצבי חוסר בהירות/ עמימות, כיצד לעודד ולדרבן את המנסים להנהיג ואת המונהגים.

סוסים הם בעלי יכולות תקשורת בין אישית גבוהות ביותר.  כחיה, שמרכז מעייניה הוא ההישרדות שלה, הם נשענים על היכולת שלהם לקרוא את הסביבה בכל רגע נתון, לקלוט ולבחון אם הסביבה מאיימת או תומכת.  באופן כזה, הם קוראים את שפת הגוף שלנו (ושל כל חיה אחרת סביבם) ומחליטים כאן ועכשיו אם כדאי להם להיות לידינו או להתרחק מאתנו.

באינטראקציה אתנו, הם אינם שיפוטיים, "נקיים" מכל אג'נדות או דעות קדומות.

לסוסים לא אכפת!

לא אכפת להם אם אתה זכר או את נקבה.

לא אכפת להם המוצא שלכם.

לא אכפת להם מה דרגת הניהול שלכם, אם אתם מנהלים בכירים או עובדים זותרים.

לא אכפת להם כמה כסף יש לכם בבנק או מה המשכורת הממוצעת שלכם.

אז מה כן אכפת להם?

אכפת להם אם אתם משדרים מנהיגות ואיך אתם משדרים אותה ...

אכפת להם אם אכפת לכם ...

 

היתרונות בסדנת אימון בעזרת סוסים לארגונים:

1.  עבודת צוות מגובשת - מגבירה מודעות לדינאמיקה קבוצתית פרודוקטיבית ומאפשרת היכרות והערכה לסגנונות עבודה מגוונים.

2.  תקשורת אפקטיבית - משפרת תקשורת מילולית ולא-מילולית ומאפשרת למידה של זיהוי והסרה של מחסומים תקשורתיים לקיום תקשורת אפקטיבית.

3. חשיבה יצירתית - משפרת מיומנויות לפתרון בעיות, קבלת החלטות ופתרון קונפליקטים בינאישיים ומקצועיים.

4.  שיפור ביצועים - מעודדת הגברת אחריות ומחויבות בין חברי הצוות ומלמדת מיומנויות מיקוד ובהירות סביב מטרות.

צרו קשר

כתבו לנו

052-3542385

כפר הנגיד

  • Facebook

© 2020 כל הזכויות שמורות לאביבית מלכה בן-גאון | מרכז גאלופ