מבנה הסדנאות לאימון בעזרת סוסים

הסדנאות הינן סדנאות יום מלא, המתקיימות בחוות סוסים מאושרת ומיומנת לעבודה בשיטות אימון ע"י סוסים.  הסוסים מאומנים ומורגלים לתהליכי קרקע בהשתתפות כמות רבה של אנשים במגרש בעודם חופשיים.

 

בסדנאות אלו מתקיים יום מסעיר של פעילויות במגרש הסוסים, כשהעבודה עמם היא עבודת קרקע בלבד (ללא רכיבה מעשית – כיוון שהרכיבה איננה מהות העבודה).

מהות העבודה בסדנאות אלו הינה מחקר ושיקוף של "תקשורת" ו"דרכי תקשורת" שונות, יחסי אנוש, מורכבות ה"אני" בעבודה אישית / בארגון / קבוצה / זוג, דרכי הנעה ומוטיבציה אישיים ומשותפים ליצירת שיתופי פעולה, מיקוד מטרות אישיות ו/או קבוצתיות, בחינת אפשרויות פעולה, הגעה אפקטיבית למטרות ועוד.

הסדנאות מתקיימות בהנחייתי בשילוב עם אשת מקצוע נוספת (או יותר - זאת בהתאם לנדרש בכל סדנא הנבנית ספציפית למאומן, לזוג, למשפחה או לארגון הדורש).

הסדנאות הינן פעילות של יום מלא וכוללות:

התכנסות - בכיתת הנחיה, הסבר על הסדנה ומהלך הפעילות.

קבוצות דיון מחוץ למגרש - בהן ישנו מיקוד על מטרות הסדנא, תכנים המועלים תוך כדי הסדנה, תצפיות על הסוסים ועל אנשים בסביבת הסוסים לניתוח פעילות מכוון וסיכום התכנים, המקרים והתוצאות שהועלו במהלך היום במטרת המשך עבודה בתהליך האימון הכולל.

פעילות בתוך המגרש - פעילויות עם הסוסים שהינן מובנות צורך בהתאם לצרכי המאומן/ים או הארגון.

ארוחות -

 • פינת פינוק - מאפים מלוחים ומתוקים, פינת קפה ושתיה קרה למהלך כל הסדנה.

 • בוקר וצהריים – בהתאם לצורך ומבנה הסדנה.

על מה ואיך נעבוד במהלך הסדנא?

 1. עבודת צוות - תהליך אימון התומך בעבודת צוות משותפת (מאמן עסקי/אישי ומאמן בעזרת סוסים).

 2. התמקדות בעבודת קרקע - התרגול והפעילויות מתבצעים על הקרקע בלבד כשהדגש הוא על התנסות חברתית (אדם-לעצמו, אדם-לסוס ואדם-לאדם) ולא על מיומנויות רכיבה.

 3. אוריינטציה למציאת פתרונות - עידוד חקירה ולמידת התמצאות אישית בפתרון בעיות בזמן אמת ע"י התנסות בפועל.

 4. סיכום ומסקנות -  בסיום הסדנא מתקיים דיון מעמיק על ההתרחשויות והתכנים שהועלו במהלך ההתנסות.  בדיון זה נעשה סיכום ומועלות מסקנות שיאפשרו המשך עבודה בתהליך האימון הכללי.

 5. אתיקה מקצועית -

 • איכות שירות גבוהה בתמיכה ועזרה ללקוח בתהליך הלמידה

 • אבטחת כבודו ובטחונו (הרגשי והפיזי) וצרכיו האישיים של הלקוח, כשהמורשים לעבודה   בסדנאות אלו הנם בעלי הסמכה ישירה לאימון והדרכה בעזרת סוסים.

 • החווה בה מתבצעות הסדנאות הנה חווה המוסמכת לעבודה מסוג זה והסוסים מאומנים לעבודת   קרקע מסוג זה עם אנשים רבים במגרש.

צרו קשר

כתבו לנו

052-3542385

כפר הנגיד

 • Facebook

© 2020 כל הזכויות שמורות לאביבית מלכה בן-גאון | מרכז גאלופ